Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 U-18 reprezentacija

Go down 
+3
paralela
gizmo
znatizelja
7 posters
Autor/icaPoruka
znatizelja
Rookie
Rookie
znatizelja


Posts : 75
Join date : 12.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptypet ruj 24, 2010 1:09 pm

Bit će tu trojica 17-godišnjaka koji su i lani imali solidnu minutažu – Kljaić, Matasović i Živković – a pridodali smo im Pandurića iz Valpova. Oni su potencijalni reprezentativci...

Tako kaže trener Svjetlosti iz Slavonskog Broda Igor Kovačević...koji očito nema pojma o razini reprezentativnog juniorskog kadra, jer osim Pandurića koji je bio na širim spiskovima, ovi iz Broda nisu, a i neće, igrati za reprezentaciju...jer će ionako slijedeće ljeto u juniorskoj reprezentaciji 1993. godište najmanje petorica biti iz zlatne 1994. generacije...
[Vrh] Go down
gizmo
Rookie
Rookie



Posts : 19
Join date : 23.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptypet ruj 24, 2010 2:45 pm

znatizelja je napisao/la:
Bit će tu trojica 17-godišnjaka koji su i lani imali solidnu minutažu – Kljaić, Matasović i Živković – a pridodali smo im Pandurića iz Valpova. Oni su potencijalni reprezentativci...

Tako kaže trener Svjetlosti iz Slavonskog Broda Igor Kovačević...koji očito nema pojma o razini reprezentativnog juniorskog kadra, jer osim Pandurića koji je bio na širim spiskovima, ovi iz Broda nisu, a i neće, igrati za reprezentaciju...jer će ionako slijedeće ljeto u juniorskoj reprezentaciji 1993. godište najmanje petorica biti iz zlatne 1994. generacije...

I Kljajić je bio na širem spisku. A to da će najmanje petorica biti iz ovogodišnje kadetske rep. ne bi sa sigurnošću tvrdio. Da li bi takvo mišljenje vladalo da su nastupili bez Šarića. Godina dokazivanja je pred svima i nek im je sa srećom. Neće im pomoći protekcije sa foruma sigurno. Druge protekcije će sigurno pomoći ali tko ih ima?! Toga je bilo i bit će, nažalost, i zato je dobar ovakav, nadam se slobodan forum, da se i takve stvari razotkriju ako je moguće. Ako se ništa ne može napraviti nek se bar zna.
[Vrh] Go down
znatizelja
Rookie
Rookie
znatizelja


Posts : 75
Join date : 12.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptypet ruj 24, 2010 5:47 pm

Junaković, Brzoja, Lebo, Šarić i Bundović - ako budu zdravi...pa ti provjeri na ljeto...što se tiče širih popisa, mnogi su na njih došli - iz razno raznih razloga - a da se nikad nisu pojavili ni na jednom danu priprema...
[Vrh] Go down
paralela
Rookie
Rookie



Posts : 111
Join date : 12.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptysub ruj 25, 2010 12:22 pm

Na sljedećem EP U18 imaju pravo igranja rođeni 1993. i mlađi.

Da se podsjetimo repke U16 koja je prije dvije godine (2009.) igrala na EP U16, iz koje će se prije svega tražiti kandidati za repku U18 za EP U18 2011. godine:

Roster repke U16 sa EP 2009. (6. mjesto)

Vidi: http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH7Qj1EsyH5rjn2.pageID_sR89AqEzHncH95BN6SUli3.compID_YUjW-7-FJ,kK9s431Lyr41.season_2009.roundID_6650.teamID_2168.html


4. Stipe Cubric PG 1.82 - 23.04.1993 Zagreb (CRO)
5 Martin Junakovic SG 1.94 - 16.02.1994 Sibenik (CRO)
6 Roko Jurlina G 1.88 - 16.10.1993 Rijeka (CRO)
7 Mihael Maric PF 1.96 -14.06.1993 Split (CRO)
8 Henrik Sirko G 1.98 - 23.01.1993 Sibenik (CRO)
9 Matej Buovac G 1.97 - 15.06.1993 Rijeka (CRO)
10 Antonio Boban GF 2.00 - 21.09.1993 Rijeka (CRO)
11 Stipe Krstanovic PF 2.04 - 30.04.1993 Zagreb (CRO)
12 Dario Saric F 2.04 - 08.04.1994 Sibenik (CRO)
13 Luka Vlaic C 2.05 - 27.11.1993 Sibenik (CRO)
14 Marko Ramljak SF 2.00 - 14.03.1993 Posusje (BIH)
15 Josip Mikulic PF 2.09 - 05.04.1993 Mostar (BIH)



[Vrh] Go down
paralela
Rookie
Rookie



Posts : 111
Join date : 12.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptysub ruj 25, 2010 12:24 pm

Kandidati su i neki iz ovogodišnje U16. Naravno, prije svih Dario Šarić. Ali on će vjerujem kandidirati i za A repku.

Roster repke U16 sa EP 2010. (Prvaci Europe)

Vidi: http://www.fibaeurope-u16men.com/en/default.asp?cid={F48B5859-256A-44CD-A585-D541E90136D0}&pageID={F394C7B9-5ED3-4A79-A011-C34FED7FDB17}&compID={89EB60F8-7F8F-4FFB-9427-6103055F3511}&season=2010&roundID=7307&teamID=2168&

4Mislav Brzoja SF 1.92 - 09.01.1994 Zagreb (CRO)
5Martin Junakovic SG 1.94 -16.02.1994 Sibenik (CRO)
6Karlo Lebo F 1.93 -13.03.1994 Split (CRO)
7Ivan Jukic SF 1.90 -21.07.1995 Split (CRO)
8Dino Samanic SG 1.92 -20.05.1994 Rijeka (CRO)
9Dario Saric F 2.04 -08.04.1994 Sibenik (CRO)
10Dominik Mavra SF 1.90 -15.06.1994 Zadar (CRO)
11Antonio Crnjevic PF 1.95 -07.09.1994 Zabok (CRO)
12Tomislav Rados SF 2.00 - 16.07.1994 Dakovo (CRO)
13Nikola Urli C 1.96 -05.10.1994 Zagreb (CRO)
14Daniel Zovko G 1.89 - 17.01.1994 Grafelfing (GER)
15Filip Bundovic PF 2.03 - 16.02.1994 Zagreb (CR

Statistika: Vidi na navedenoj stranici.

[Vrh] Go down
gizmo
Rookie
Rookie



Posts : 19
Join date : 23.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptypon ruj 27, 2010 9:24 am

znatizelja je napisao/la:
Junaković, Brzoja, Lebo, Šarić i Bundović - ako budu zdravi...pa ti provjeri na ljeto...što se tiče širih popisa, mnogi su na njih došli - iz razno raznih razloga - a da se nikad nisu pojavili ni na jednom danu priprema...
Ma nema smisla prejudicirati spiskove. Sezona je duga i tko zna tko će se osim ovih navedenih u zadnje dvije godine još ukazati. Nije korektno oduzimati šansu ni onima koji do sada nisu participirali u repkama. Možda su sazreli neki novi klinci. Ustvari, ne brine me toliko vanjska linija, tu imamo izbora, koliko me brinu centri. Jendostavno tu nemamo bajnu situaciju i to bi mogao biti problem. Ali zato imamo Šišija koji može kompenzirati dosta toga.
Kad bi gledali kvalitativno, bez protekcija, onda bi mogao navesti sa gotovo 90% tnom sigurnošću 12-toricu. Ali s obzirom da to nije jedini kriterij ... Pitanje je tko će biti izbornik, tko će morati biti onaj sigurni putnik a neće igrati (tipa Repeše, Črnjevića ...).
Kad malo bolje analiziram, skoro bi se složio sa Znatiželjom. Četvorica 94. godišta bi i po meni bili unutra. Ali ponovo kažem, treba vidjeti kako će tko odraditi sezonu.
S obzirom da ove generacije poznam dosta dobro, moram ustvrditi da su na ovim spiskovima točni jedino datumi rođenja. Sve ostalo ima puno grešaka.
[Vrh] Go down
mazohist
Rookie
Rookie



Posts : 447
Join date : 13.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptypon ruj 27, 2010 10:35 am

Ak je ovo istina kaj Gizmo veli da smo osigurani na vanjskim pozicijama nitko sretniji od mene. Konačno onda da se naziru kakvi takvi bekovi. Lako bumo za centre. Bu već koji narastal poslje ovih silnih kiša. U-18 reprezentacija Icon_redface
[Vrh] Go down
znatizelja
Rookie
Rookie
znatizelja


Posts : 75
Join date : 12.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptypon ruj 27, 2010 11:17 am

Kad malo bolje analiziram, skoro bi se složio sa Znatiželjom. Četvorica 94. godišta bi i po meni bili unutra.(gizmo)

Pa, gledaj, to je u najmanju ruku logično...imaš prvake Europe u tom godištu i normalno da ćeš ih i dalje forsirati i sa godinu dana starijima da bi ih pripremio da u svom juniorskom izlaznom prvenstvu ponovno osvoje zlato...tim prije što po mom mišljenju 1993. i nije neka generacija...mogu ti i pojedinačno argumentirati...Šarić nije upitan...na poziciji playmakera ako kompariraš Čubrića i Junakovića, prvi je jači koš igrač, ali nema tu neke bitne razlike...Lebo će u ovih godinu dana toliko postati fizički moćan da će ovi iz 1993. na njegovoj poziciji izgledati kao dječica prema njemu...Brzoja je španer kakvog također ne vidim među bekovima u 1993...i konačno Bundović, ljevoruki igrač pod košem koji se dobro razumije sa Šarićem i ima leđnu igru - ima li takvih u 1993...od 1993. mislim da će sigurno biti unutra Ramljak, Buovac, Čubrić, Krstanović, Grubišić...i još netko iz kruga Marić, Širko, Mikulić, Boban...što ne znači da i izvan ovog kruga neće biti igrača koji bi to zaslužili (ali će se teško unutra probiti)...

Možda će repka izgledati ovako (pa da provjerimo na ljeto):
Čubrić, Junaković
Buovac, Brzoja, Grubišić
Ramljak, Lebo
Šarić, Krstanović, Marić
Bundović, Mikulić

I još nešto...gotovo sam 99% siguran da će trener biti Brajković...u tom slučaju recimo padaju šanse Bobanu (kojeg su u repku uvijek gurali riječki treneri), a rastu recimo Širku, iako je on po meni izgubljen igrač...


[Vrh] Go down
avarbud
Rookie
Rookie



Posts : 8
Join date : 17.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptypon ruj 27, 2010 2:01 pm

znatizelja je napisao/la:
Kad malo bolje analiziram, skoro bi se složio sa Znatiželjom. Četvorica 94. godišta bi i po meni bili unutra.(gizmo)

Pa, gledaj, to je u najmanju ruku logično...imaš prvake Europe u tom godištu i normalno da ćeš ih i dalje forsirati i sa godinu dana starijima da bi ih pripremio da u svom juniorskom izlaznom prvenstvu ponovno osvoje zlato...tim prije što po mom mišljenju 1993. i nije neka generacija...mogu ti i pojedinačno argumentirati...Šarić nije upitan...na poziciji playmakera ako kompariraš Čubrića i Junakovića, prvi je jači koš igrač, ali nema tu neke bitne razlike...Lebo će u ovih godinu dana toliko postati fizički moćan da će ovi iz 1993. na njegovoj poziciji izgledati kao dječica prema njemu...Brzoja je španer kakvog također ne vidim među bekovima u 1993...i konačno Bundović, ljevoruki igrač pod košem koji se dobro razumije sa Šarićem i ima leđnu igru - ima li takvih u 1993...od 1993. mislim da će sigurno biti unutra Ramljak, Buovac, Čubrić, Krstanović, Grubišić...i još netko iz kruga Marić, Širko, Mikulić, Boban...što ne znači da i izvan ovog kruga neće biti igrača koji bi to zaslužili (ali će se teško unutra probiti)...

Možda će repka izgledati ovako (pa da provjerimo na ljeto):
Čubrić, Junaković
Buovac, Brzoja, Grubišić
Ramljak, Lebo
Šarić, Krstanović, Marić
Bundović, Mikulić

I još nešto...gotovo sam 99% siguran da će trener biti Brajković...u tom slučaju recimo padaju šanse Bobanu (kojeg su u repku uvijek gurali riječki treneri), a rastu recimo Širku, iako je on po meni izgubljen igrač...

Kako sada stoje stvari ovako bi trebalo izgledati!Uz primjedbu da treba ostaviti mjesta za nekog novoga Črnjevića ili Repešu!
Ne postoji generacije bez nekoliko takvih!
[Vrh] Go down
gizmo
Rookie
Rookie



Posts : 19
Join date : 23.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptypon ruj 27, 2010 3:12 pm

S obzirom da dugo pratim ove dvije generacije, a i one ranije od ovih (malo slabije 95 i mlađe), postavio bi za početak jedno pitanje:" Po kojem kriteriju Grubišić odjednom spada kao siguran u reprezentaciji?"
Jedino ako si trener pa si siguran, ali pretpostavljam da nisi trener jer bi znao da su Pandurić i Kljajić recimo prošli cijele pripreme sa kadetskom repkom 93. godišta a Pandurić je bio i blizu odlaska u Litvu ali ipak je prevladao razum Rajkovića bez obzira što je sa Pandurićem jako dobar (iz istog su mjesta (slavonci) i dosta su bliski). Ova dva i nakon Litve redovno su pozivani na okupljanja. Ovo spominjem samo da uputim Znatiželju na malu neinformiranost a ne zato što mislim da oni trebaju biti na užem spisku. S obzirom da sam blizu nekih ljudi koji su vezani za ova godišta mogao bi ti napisati vjerovatan spisak po sadašnjem stanju stvari ali otom potom.
[Vrh] Go down
znatizelja
Rookie
Rookie
znatizelja


Posts : 75
Join date : 12.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptypon ruj 27, 2010 3:53 pm

Po kojem kriteriju Grubišić odjednom spada kao siguran u reprezentaciji?

To ćeš vrlo brzo shvatiti kada ga nađeš u ponudi agencije XXL...
[Vrh] Go down
gizmo
Rookie
Rookie



Posts : 19
Join date : 23.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptypon ruj 27, 2010 4:05 pm

znatizelja je napisao/la:
To ćeš vrlo brzo shvatiti kada ga nađeš u ponudi agencije XXL...

Znam ja to da je on u ponudi agencije kako kažeš XXL, ali onda trebaš to i navesti kao razlog. Tj, trebaš navesti slijedeće: "Otac Grubišić i vlasnik "XL Basketball Agency" Robert Jablan su kumovi. Shocked A Robert Jablan tj. agencija je u "odnosima" sa konobarom. I to su "ponekad" hrvatski kriteriji, ali zato između ostaloga služi forum. Vox populi ponekad je jako bitan. Ono što se danas događa drugima sutra će se dogoditi tebi.
[Vrh] Go down
znatizelja
Rookie
Rookie
znatizelja


Posts : 75
Join date : 12.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptypon ruj 27, 2010 4:46 pm

Ali ja uopće pritom ne mislim da je mali Grubišić loš...ako ojača i naraste ove sezone, vrlo lako bi i zasluženo mogao biti među dvanaest...
[Vrh] Go down
Jotojoto
Rookie
Rookie



Posts : 7
Join date : 12.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptypon ruj 27, 2010 7:11 pm

Ima li po vama (upućenijima) šanse da se Hezonja nađe među 12? To pitam iz razloga što je kao bio siguran za ovo ljeto u U-16 (da nije bilo ozljede) i to navodno kao jedan od nositelja (petorka?). Ako s njim budu radili dobro barem približno kao sa Darijom i ostvari bitan napredak, može li on biti još jedan predstavnik "dvije godine mlađih", kao zalog budućnosti, ali i stvarna kvaliteta?
[Vrh] Go down
paralela
Rookie
Rookie



Posts : 111
Join date : 12.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptypon ruj 27, 2010 8:29 pm

Ona dva popisa koje sam gore objavio nisu nikakvo prejudiciranje kandidata za repku U18 za sljedeće EP U18. Jednostavno to su popisi onih igrača koji su lani igrali na EP U16 i osvojili 6. mjesto i čije godište dolazi na red za EP U18 sljedeće godine, te popis igrača koji su ove godine na EP U16 osvojili zlatno od kojih će neki biti kandidati za sljedeću godinu za nastup u repki U18 na EP U18.
Ti popisi reprezentativaca koji su igrali u U16 lani i ove godine dani su isključivo, kao podsjetnik da bi od nečega konkretnog krenula rasprava na forumu s konkretnim imenima svih kandidatima za repku U18 na EP 2011.
[Vrh] Go down
znatizelja
Rookie
Rookie
znatizelja


Posts : 75
Join date : 12.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptypon ruj 27, 2010 11:43 pm

Ima li po vama (upućenijima) šanse da se Hezonja nađe među 12 (jotojoto)

Čisto sumnjam...
[Vrh] Go down
znatizelja
Rookie
Rookie
znatizelja


Posts : 75
Join date : 12.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptypon ruj 27, 2010 11:45 pm

Pitanje za gizma:

Po tvom mišljenju, treba li Emilia Banića uključiti u širi spisak juniorske reprezentacije...nije li on nepravedno zapostavljen...ili ako ne, zašto...
[Vrh] Go down
avarbud
Rookie
Rookie



Posts : 8
Join date : 17.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptyuto ruj 28, 2010 12:18 am

[quote="Jotojoto"]Ima li po vama (upućenijima) šanse da se Hezonja nađe među 12? To pitam iz razloga što je kao bio siguran za ovo ljeto u U-16 (da nije bilo ozljede) i to navodno kao jedan od nositelja (petorka?). Ako s njim budu radili dobro barem približno kao sa Darijom i ostvari bitan napredak, može li on biti još jedan predstavnik "dvije godine mlađih", kao zalog budućnosti, ali i stvarna kvaliteta?[
ote]

Zašto bi se on trebao tamo naći?Još se nije podvrdio niti u svom godištu a trebao bi biti u dvije godine starijoj selekciji!
Ne razumijem mjerila!
[Vrh] Go down
gizmo
Rookie
Rookie



Posts : 19
Join date : 23.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptyuto ruj 28, 2010 9:10 am

znatizelja je napisao/la:
Ali ja uopće pritom ne mislim da je mali Grubišić loš...ako ojača i naraste ove sezone, vrlo lako bi i zasluženo mogao biti među dvanaest...

Da se razumijemo, nemam ni najmanje namjere nikog omalovažavati. Mali Tome Grubišić je sigurno OK dečko kao i svi gore spominjani. Svi oni žele igrati košarku i naravno žele biti u reprezentaciji, nastupati za reprezentaciju, to im je čast a i sama spoznaja da si u 12 najboljih je veliki motiv za dalje i potvrda njihove kvalitete. Onima koji ne uđu u 12, ako su sportaši u glavi, motiv će biti da još više rade i svojim igrama u klubu dokažu da su oni ti na koje se treba ili se trebalo računati. Sigurno će biti nezadovoljstava i teško je izborniku donijeti odluku tko će otpasti na kraju. Dobro je za HR košarku da je konkurencija što veća.
ALI, nije dobro da su kriteriji poznanstvo sa trenerom mlade rerezentacije, poznanstvo sa menadžerima, poznanstvo sa predsjednikom saveza, članovima upravnog odbora saveza, izbornicima seniorske reprezentacije itd.itd.
I sad nakon ovoga što sam gore naveo mi objasni slijedeće. Singapur (olipijada mladih - turnir tri na tri ) je, ruku na srce, jedan lijepi izlet koji financira Olimpijski odbor a kandidate bira savez. Onima koji su otputovali, uz kvalitetu koju posjeduju, to bi po meni trebala biti nagrada za zasluge u ranijem vremenu. Za Ramljaka, Buovca i Krstanovića razumijem razloge zaslužili su otići malo i u turizam, ali zar nije netko po istim zaslugama sa prije navedenog spiska 93. godišta trebao biti također nagrađen.
Slažeš li se ili i kod tebe prevladavaju ipak neki drugi motivi.

I što znači ovo ako naraste i ojača? Katić iz Splita ako naraste još 7 cm bit će moderni euro play Question Exclamation Shocked
[Vrh] Go down
gizmo
Rookie
Rookie



Posts : 19
Join date : 23.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptyuto ruj 28, 2010 9:37 am

znatizelja je napisao/la:
Pitanje za gizma:

Po tvom mišljenju, treba li Emilia Banića uključiti u širi spisak juniorske reprezentacije...nije li on nepravedno zapostavljen...ili ako ne, zašto...

Emilio Banić je pozivan na zadnja dva okupljanja 93. godišta i bio je tamo. Pozvan je bio i prošle godine na ljeto, ali naknadno nakon nekih intervencija, i tada se nije odazvao. Banić je sa svojim učinkom na kadetskom prvenstvu države u svakom slučaju zaslužio poziv na širi spisak. Da li je prošlo ljeto zaslužio upasti u 12 zavisi po kojim kriterijima gledaš. Ove godine ga se prati na okupljanjima kao i mnoge druge ali stav struke za Banića ti je da je akcelerant koji je u svojoj dosadašnjoj karijeri igrao krivu poziciju jer je rano izrastao i ojačao. Sad ispašta zbog toga i nema tehniku za ono što bi trebao igrati a nema ni visinu za igrati ono što je do sada igrao. Ovu godinu nije napravio neki iskorak i čini mi se da će teško konkurirati za 12 mada će biti pozivan na okupljanja. Drugim riječima ide silazno a ne uzlazno, što mi je jako žao jer je dečko fajter i rijetko je susresti danas tako borbenog igrača.
Recimo za mene je slična situacija i sa Mihaelom Marićem koji je do sada bio nezamijenjivi reprezentativac. Također akcelerant, borac, koji ne može više dominirati kao u mlađim kategorijama. Jednostavno je stao sa rastom, snažan je ali sa svojom visinom ne može više dominirati kao prije i po meni je sada red na druge modernije igrače na njegovoj poziciji.
[Vrh] Go down
gizmo
Rookie
Rookie



Posts : 19
Join date : 23.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptyuto ruj 28, 2010 10:06 am

[quote="avarbud"]
Jotojoto je napisao/la:
Ima li po vama (upućenijima) šanse da se Hezonja nađe među 12? To pitam iz razloga što je kao bio siguran za ovo ljeto u U-16 (da nije bilo ozljede) i to navodno kao jedan od nositelja (petorka?). Ako s njim budu radili dobro barem približno kao sa Darijom i ostvari bitan napredak, može li on biti još jedan predstavnik "dvije godine mlađih", kao zalog budućnosti, ali i stvarna kvaliteta?[
ote]

Zašto bi se on trebao tamo naći?Još se nije podvrdio niti u svom godištu a trebao bi biti u dvije godine starijoj selekciji!
Ne razumijem mjerila!

Mario Hezonja je sigurno veliki potencijal HR košarke. Da nije bio ozlijeđen sigurno bi dosta participirao u kadetskoj reprezentaciji ovog ljeta. Praktički nije imao prave prilike dokazati se. U juniorskoj ekipi Zagreba prošlu godinu nije se baš naigrao. Dečko ima fantastične fizičke i motoričke predispozicije i sigurno će dobiti šansu. Da li će je iskoristiti ostavimo struki da procijeni. U svakom slučaju ako pokaže da je zreo za igru sa starijima zašto ga se ne bi uvrstilo. Po fizikalnim i motoričkim kriterijima sigurno nije upitan. Ove godine pred njim je prije svega kadetski euro. Tamo bi mogao biti jedna od zvijezda. To znači da neće moći biti na pripremama sa juniorskom reprezentacijom a mislim da nema smisla da ga se vodi kao Šarića ove godine, sa jednog eura na drugi. Jedino ako pokaže u HR prvenstvu da je klasa kao Šarić. Tada zašto ne? On je stvarno veliki POTENCIJAL. Da li će se pretočiti u vrhunskog igrača ovisi samo o struci koja će ga učiti i usmjeravati.
Inače, kad netko kaže zalog budućnosti, ne znam što to znači. Zar ovi iz 93. godišta nisu zalog budućnosti. Za par godina će skupa biti u seniorima i nitko neće pitati da li je 94, 93 ili 95 godište. Ili si igrač ili nisi. Kad pogledate razliku u mjesecima vidjet ćete da je između nekih 93 i 94 godišta možda mjesec dva ili tri razlike. Krajnji proizvod je seniorski igrač i tako to treba gledati. Neki koji su na papiru stariji fiziološki izgledaju puno mlađi i to također treba gledati.
Ako npr. Hezonja ne postane igrač 90% će biti kriva struka. Dečko je došao iz Dubrovnika, praktički je odlučio živiti od košarke i na struki je da izbrusi dragulj koji je dobila.
[Vrh] Go down
iiLL
Rookie
Rookie



Posts : 11
Join date : 18.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptyuto ruj 28, 2010 12:38 pm

znatizelja je napisao/la:
Ima li po vama (upućenijima) šanse da se Hezonja nađe među 12 (jotojoto)

Čisto sumnjam...
Ima većih potencijala od njega u 93. vanjskim pozicijama?
[Vrh] Go down
znatizelja
Rookie
Rookie
znatizelja


Posts : 75
Join date : 12.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptyuto ruj 28, 2010 1:34 pm

Gizmo, ja se u 99% slučajeva slažem sa svime što ti pišeš, i drago mi je da na ovoj temi pojavio netko tko zna o čemu priča i zna to argumentirati...ovo za Marića sam i ja htio napisati u onom svom postu, ali obično kratim da ne davim ljude...ja recimo mislim da je i Krstanović velika zabluda onih koji vode reprezentacije i da je dečko unutra samo zbog nedostatka visokih a ne zbog svoje kvalitete...
[Vrh] Go down
gizmo
Rookie
Rookie



Posts : 19
Join date : 23.09.2010

U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Emptyuto ruj 28, 2010 3:06 pm

znatizelja je napisao/la:
Gizmo, ja se u 99% slučajeva slažem sa svime što ti pišeš, i drago mi je da na ovoj temi pojavio netko tko zna o čemu priča i zna to argumentirati...ovo za Marića sam i ja htio napisati u onom svom postu, ali obično kratim da ne davim ljude...ja recimo mislim da je i Krstanović velika zabluda onih koji vode reprezentacije i da je dečko unutra samo zbog nedostatka visokih a ne zbog svoje kvalitete...

Da si me pitao o Krstanoviću od prije 1,5 godine rekao bi isto kao i ti. Međutim, taj dečko me nakon što ih je vodio Mršić pomalo i demantirao. Da li je Mršić ili netko drugi u Ciboni radio sa njim, neznam, ali ove godine napravio je određeni pomak u svojoj igri. Prije nije htio pod koš, međutim ove godine je čak pokazao solidno snalaženje sa leđnom tehnikom i općenito pod košem i to me raduje. Dosta je pokretan za svoju visinu. Ali opet, on nije petica, a kako će se razvijati ovu godinu nakon što Mršića više nema teško mi je za reći. Uglavnom, nedostatak pravih petica je očigledan. Možda akademija Vujčić nešto napravi od Madunića. Smile Kamo sreće, samo sumnjam, on je tipična staromodna petica i ne bi ga Split tako lako pustio tamo da računaju na njega.
O mom viđenju selekcije(potencijalnim imenima) jednom prilikom kad budem imao više vremena.
[Vrh] Go down
Sponsored content





U-18 reprezentacija Empty
PostajNaslov: Re: U-18 reprezentacija   U-18 reprezentacija Empty

[Vrh] Go down
 
U-18 reprezentacija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» U14 - HR reprezentacija
» U16 - HR reprezentacija
» U16 ženska reprezentacija
» Reprezentacija Hrvatske na SP 2010.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Muška košarka :: Reprezentacije :: U18 - HR reprezentacija-
Forum(o)Bir: