Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 NLB fantasy 2010/2011

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
BodiBond
Rookie
Rookie
BodiBond


Posts : 44
Join date : 16.09.2010
Age : 38

NLB fantasy 2010/2011 Empty
PostajNaslov: NLB fantasy 2010/2011   NLB fantasy 2010/2011 Emptypon ruj 27, 2010 8:47 pm

Da ne bismo pisali na temama o klubovima, najbolje da na jednoj temi raspravljamo o fantasyju... Za početak evo linka za fantasy http://www.fantaziranje.com/kosarka/home/home.php
[Vrh] Go down
KG
Rookie
Rookie



Posts : 3
Join date : 12.09.2010

NLB fantasy 2010/2011 Empty
PostajNaslov: Re: NLB fantasy 2010/2011   NLB fantasy 2010/2011 Emptypon ruj 27, 2010 8:48 pm

Hvala Smile
[Vrh] Go down
Faul u napadu
Moderator
Moderator
Faul u napadu


Posts : 568
Join date : 12.09.2010

NLB fantasy 2010/2011 Empty
PostajNaslov: Re: NLB fantasy 2010/2011   NLB fantasy 2010/2011 Emptypon ruj 27, 2010 8:56 pm

Još kad bi ja znal o kakvoj fantaziji se radi Wink ...neka igrica...ili neka klopa....
[Vrh] Go down
BodiBond
Rookie
Rookie
BodiBond


Posts : 44
Join date : 16.09.2010
Age : 38

NLB fantasy 2010/2011 Empty
PostajNaslov: Re: NLB fantasy 2010/2011   NLB fantasy 2010/2011 Emptypon ruj 27, 2010 9:15 pm

Igrica, neka vrsta virtuelnog selektora... Imaš budžet i biraš 10 igrača za te pare ( 2 PG, 4 SG/SF, 4 PF/C ) i njihov indeks korisnosti ti donosi poene. Cena igrača varira u zavisnosti od indeksa. Indeks se množi sa 4 i to je cena igrača. Nakon 1. kola sa 4 se množi prosečan indeks. Postoji ograničenej da cena igrača ne može da raste i da pada više od 15% po kolu... Nadam se da sam te bar malo zainteresovao...
[Vrh] Go down
MarkoCar
Rookie
Rookie
MarkoCar


Posts : 127
Join date : 13.09.2010
Location : Višnjik

NLB fantasy 2010/2011 Empty
PostajNaslov: Re: NLB fantasy 2010/2011   NLB fantasy 2010/2011 Emptypon ruj 27, 2010 9:24 pm

BodiBond je napisao/la:
Igrica, neka vrsta virtuelnog selektora... Imaš budžet i biraš 10 igrača za te pare ( 2 PG, 4 SG/SF, 4 PF/C ) i njihov indeks korisnosti ti donosi poene. Cena igrača varira u zavisnosti od indeksa. Indeks se množi sa 4 i to je cena igrača. Nakon 1. kola sa 4 se množi prosečan indeks. Postoji ograničenej da cena igrača ne može da raste i da pada više od 15% po kolu... Nadam se da sam te bar malo zainteresovao...
Možeš li reći nešto o Radničkom, tko će im biti nositelj igre, da li će netko mlađi iuskočiti kao Milosavljević prošle godine
[Vrh] Go down
BodiBond
Rookie
Rookie
BodiBond


Posts : 44
Join date : 16.09.2010
Age : 38

NLB fantasy 2010/2011 Empty
PostajNaslov: Re: NLB fantasy 2010/2011   NLB fantasy 2010/2011 Emptypon ruj 27, 2010 9:31 pm

Radnički još nije kompletirao tim, ali bi nosioci igre trebali da budu Džo Vukosavljević, Čakarević i Stiven Marković. O njima se raspitujem trenutno... O ostalim srpskim klubovima ću napisati nešto više malo kasnije.
[Vrh] Go down
BodiBond
Rookie
Rookie
BodiBond


Posts : 44
Join date : 16.09.2010
Age : 38

NLB fantasy 2010/2011 Empty
PostajNaslov: Re: NLB fantasy 2010/2011   NLB fantasy 2010/2011 Emptyuto ruj 28, 2010 4:39 am

Evo o svim ekipama, ukratko. Moje viđenje, naravno. Ako neko ima nešto da doda ili oduzme, izvolite.

Zadar

1 - Vladović, Pelezmann
2 - Car, Batur, Marčinković
3 - Perinčić, Olivari
4 - Brown, Dundović
5 - Golemac, Bilan

Kako trenutno stoje stvari, Zadar se više neće pojačavati.
Vladović će biti prvi i jedini plej, trenutno vuče neku povredu...
Car će biti bek, a i pomagaće na kecu kada zatreba. Igrač čiji indeks zavisi od šuta, pa kako ga krene...
Perinčić samo prangija...
Ostali spoljni igrači će igrati u zavisnosti od utakmice i toga kako ih krene Batur/Marčinković/Olivari.
Pod košem će Golemac i Brown završavati posao. Buck up Bilan i Dundović. Sudeći prema igrama u pripremnim mečevima za fantasy su meni interesantni:
Marko Car ( 45 ) - za te pare vredi rizikovati
Miro Bilan ( 40 ) - rizik
Jurica Golemac ( 60 ) - veliki rizik

Prvo kolo igraju sa Cedevitom u gostima, pa tu treba očekivati da pršti od indeksa.


Cedevita

1 - Draper, Krstić
2 - Baždarić, Troha
3 - Rudež, Petrović
4 - Vukušić
5 - Edwards, Pettway

Aco Petrović voli da igra sa 6, 7 igrača pa tako očekujem i ovde. Draper će verovatno imati sva prava. Prošle godine je igrao u Italiji i imao impresivne brojke, ali čini mi se da je to bila druga italijanska liga... za Baždarića znamo koliko može, kao i za Rudeža. Ova dva centra će deliti minutažu.

Marino Baždarić ( 70 ) - veoma rizično
Dontaye Draper ( 55 )
Damjan Rudež ( 55 ) - on je uvek rizičan kez

Sa Baždarićem možda vredi pokušati, u prva dva kola imaju dve lake utakmice ( Zadar i @Krka ) i to je idealna prilika za visoke indekse i rast cene.


Zagreb

1 - Renfroe, Prostran
2 - Mula, Babić
3 - Simon, Mašić
4 - Daniels, Halilović
5 - Kasun, Žorić

Moje mišljenje je da bi ova ekipa Zagreba morala na F4.
Renfroe je odličan asistent, skuplja i dosta skokova, krade lopte...
Na kecu će pomagati Prostran, a ako zatreba i Mula.
Mula će igrati na dvojci i to bi moglo da znači da će biti možda i bolji nego prošle godine. Zna da iznudi faul, a neće se umarati oko organizacije.
Kasun i Žorić će pokrivati poziciju 5, s' tim da će igrati i zajedno kada Daniels odmara. Žorić bi trebaod a ima najveću minutažu. Daniels je odličan skakač, dobra realizacija, ovakve igrače obožavam na fantasyju.

Toni Prostran ( 30 ) - ima će minute, relativno malo košta, možda vredi pokušati
Krunoslav Simon ( 65 ) - veliki rizik
Damir Mulaomerović ( 55 )
Luka Žorić ( 70 )
Erik Christoper Daniels ( 55 )
Alex Renfroe ( 55 )
Mario Kasun ( 70 )

Mislim da je Zagreb ekipa u kojoj ima najviše igrača koji mogu imati visok indeks. Ako moram da biram pre bih uzeo Žorića nego Kasuna i Mulu pre Simona. Igraju prvu utakmicu sa Radničkim kući i treba očekivati pobedu, ali Muta sigurno neće dozvoliti da ga Simon dobije, dok je Mula majstor i očekujem da iznudi dosta ličnih neiskusnim bekovima Radničkog.


Cibona

1 - Stipčević
2 - Bogdanović, Vrbanc
3 - MJ, Rozić
4 - Pašalić, Delaš
5 - Radošević, Zubčić

Cibosi su katastrofa ove godine i veliko je pitanje da li će izboriti Evroligu naredne sezone...
Jedini koji u kontinuitetu može igrati dobro je Bogdanović.

Rok Stipčević ( 55 ) - ako ga krene šut može mnogo, ali ja se ne bih kockao
Bojan Bogdanović ( 60 )


Budućnost

1 - Gordić, Nešović, Otašević
2 - Kadziulis
3 - Simonović
4 - Dragičević, Dubljević
5 - Šćekić, Barović

Pošto prvi meč igraju sa Partizanom, ja verovatno neću uzimati igrače Budućnosti, osim možda nekih jeftinih.

Bojan Dubljević ( 20 ) - trebao bi da ima 15tak minuta pa šta uradi...
Marko Šćekić ( 55 ) - posle 1. kola
Vladimir Dragičević ( 65 )
Marko Simonović ( 50 )


Igokea

1 - Chase
2 - Harris, Dozet
3 - Vitkovac
4 - Nađfeji
4/5 - Rakočević
5 - Pantić

Chase igra od sjaja do očaja.
Harrisu indeks zavisi od šuta.
Od igrača pod košem svako može i do 20, ali i loše da odigra...

Čedomir Vitkovac ( 45 )
Brian Chase ( 55 ) - rizik
Lance Harris ( 50 ) - rizik


Široki

1 - Morović
2/3 - Štemberger, Ramljak, Peršić
4/5 - Špralja, Grgat, Planinić

Vedran Morović ( 50 )
Šime Špralja ( 50 ) - rizik
Ivan Ramljak ( 35 ) - možda se isplatiti, malo košta, a imaće minute


Krka

1 - Đorđević, Krivec
2/3 - Ikonić, Petrov, Murič, Rojc
4 - Balažič, Drobnjak
5 - Pavič, Booker

Ikonić igra dobro protiv slabijih ekipa pa možda treba probati sa njim u 1. kolu. Pavič i Buker dele minutažu, kao i Balažič i Drobnjak. Krivec, Murič i Rojc su jeftini, a imaće minute...

Goran Ikonić ( 50 )
Matej Rojc ( 5 )
Edo Murič ( 25 )
Cristopher Booker ( 55 )
Bojan Krivec ( 25 )


Olimpija

Ja ovu ekipu zaobilazim... Nerešeno pitanje oko Ožbolta i Ilijevskog, dovedena dva nova igrača, a izgleda da će da dovedu i Minarda... Jako puno igrača koji mogu od sjaja do očaja.
Anagonye je igrao odlično nekoliko pripremnih utakmica, ali verovatno će se i njegova uloga promeniti dolaskom novih igrača.


Nimburk

1/2 - Lenzly, Efejuku, Nissim
2 - Slezak
2/3 - Simmons
3/2 - Kremen
3 - Pumprla, Sokolovsky
4 - Necas, Koch
5 - Benda, Chan

Lenzly, Simmons, Pumprla i benda će igrati po 30 minuta sudeći po mečevima kvalifikacija za Evroligu. Igraju 1. kolo sa Zvezdom, a kako Zvezda prima veliki broj poena na pripremnim mečevima očekujem da Simmons odigra dobro. On me je dosta mučio u evrokupu prošle godine, zna da ode u veliki minus, ali mislim da protiv Zvezde treba očekivati njegovu 20+ partiju.

Michael Lenzly ( 50 )
Chester Tre Simmons ( 60 )


Hemofarm

1 - Abdul-Hamid, Pavković
2 - Šutalo
2/3 - Krstović
3 - Borisov
4 - Božović, Savović
4/5 - Mačvan
5 - Jordan

Meč počinju Abdul-Hamid, Krstović, Borisov, Mačvan i Jordan.
Abdul-Hamid i Jordan ne vrede onoliko kolika im je cena. Jordan igra 12, 13 minuta i može da napravi indeks oko 10... Abdul-Hamid teško može da ide preko 10...
Savović, Šutalo, Božović samo šutiraju i od toga im zavisi učinak.

Marko Šutalo ( 35 )
Milan Mačvan ( 80 )
Miloš Borisov ( 40 )


Partizan

Verovatno će početi sezonu u NLB bez stranca na poziciji pleja i to će zatvoriti Klobučar, Božić i možda Jaramaz.
Kako sada stvari stoje:
1 - Božić, Jaramaz
1/2 - Klobučar
2 - Mitrović
2/3 - Milosavljević, Kecman
3 - Vesely, Lučić
4 - Lešić, Đekić
5 - Jawai, Katić

Teško je bilo šta reći za Partizan i njegovu igru, jer nisam gledao nijedan meč. Teško je i proceniti ko će koliko igrati jer ima dosta igrača podjednakog kvaliteta.
Na pozicijama 2 i 3 bi trebali Milosavljević i Jan da igraju najviše.
Pod košem Jawai 20-25 min., Katić 15-20 min.
Čeka se plej i četvorka.
Možda će biti jasnija raspodela minuta nakon turnira u Moskvi...

Dragan Milosavljević ( 45 )


Radnički

Još nisu kompletirali tim.
Čakarević bi trebao da izbije u prvi plan.
Prema nekim informacijama, Džo ima velikih problema sa viškom kilograma i ne treba se zaletati sa njim.
Stiven Marković bi mogao da bude dobra opcija na poziciji 1, ali prvo kolo igraju u Zagrebu protiv Zagreba i ne očekujem da tu urade nešto značajno, pa ću verovatno sačekati sa Stivenom.

Marko Čakarević ( 45 )


Crvena Zvezda

1 - Nedović, Drča
2 - Young, Arnautović
3 - Radosavljević, Strahinja Milošević
4 - Mirković, Jelovac
5 - Balaban, Nikolić

Ovde apsolutno nemam predstavu ko koliko može. Recimo da ima boljih pikova za 50 kredita od Balabana. Možda pokušati sa Nikolićem.
Koliko sam razumeo ovde će non-stop biti rotacija, niko neće imati izraženo veliku minutažu osim Nedovića.

Nemanja Nedović ( 50 ) - da li ima sigurnijih pikova za ove pare?
Uroš Nikolić ( 45 )

Da dodam samo da se Young izgleda povredio, pa bi onda možda vredelo pokušati sa nekim od jeftinijih bekova Zvezde ( Arnautović, Dušan Milošević )... Nemam predstavu koliko mogu biti korisni ti igrači...
[Vrh] Go down
MarkoCar
Rookie
Rookie
MarkoCar


Posts : 127
Join date : 13.09.2010
Location : Višnjik

NLB fantasy 2010/2011 Empty
PostajNaslov: Re: NLB fantasy 2010/2011   NLB fantasy 2010/2011 Emptyuto ruj 28, 2010 9:42 am

U Ciboni si zaboravio Vragovića koji je u svom godištu u reprezentaciji bio uvijek drugi igrač iza Bogdanovića, pošto za konkurenciju ima jedino Stipčevića možda bi ga se isplatilo uzeti (30) i još jedan veliki previd mlađi Šehović u Budućnosti, na zadnjoj utakmici kvalifikacija za EL dao je 20 koševa a ti ga nisi stavio na popis momčadi, ja sam kupio starijeg Šehovića jer sam očekivao veliku minutažu i ovlasti, a oni su se sad nakrcali strancima pa ću vjerojatno u rekonstrukciju.
[Vrh] Go down
BodiBond
Rookie
Rookie
BodiBond


Posts : 44
Join date : 16.09.2010
Age : 38

NLB fantasy 2010/2011 Empty
PostajNaslov: Re: NLB fantasy 2010/2011   NLB fantasy 2010/2011 Emptyuto ruj 28, 2010 10:26 am

Verovatno sam prevideo neke stvari, za to sam i rekao da me ispravi onaj ko primeti neki nedostatak. Wink
[Vrh] Go down
reket
Rookie
Rookie
reket


Posts : 92
Join date : 12.09.2010
Location : Zadar

NLB fantasy 2010/2011 Empty
PostajNaslov: Re: NLB fantasy 2010/2011   NLB fantasy 2010/2011 Emptyuto ruj 28, 2010 1:58 pm

u zadru je zatvoren roster pa je mozda vrijedno rizika uzeti marcinkovica ili olivarija. imati ce veliku minutazu.
bolje nego bilana.
[Vrh] Go down
Sponsored content





NLB fantasy 2010/2011 Empty
PostajNaslov: Re: NLB fantasy 2010/2011   NLB fantasy 2010/2011 Empty

[Vrh] Go down
 
NLB fantasy 2010/2011
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» 2010/2011 Season (www.nba.com)
» Sezona 2010/2011
» Euroliga 2010/2011 (www.euroleague.net)
» NLB 2010/2011 (www.adriaticbasket.info/w2/main.php)
» Europski kupovi 2010./2011. (www.fibaeurope.com)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Muška košarka :: NLB Adriatic league-
Forum(o)Bir: